Každý z nás, milovníků skvělého jídla podávaného v jěště skvělejší atmosféře restaurace, slyšel minimálně jednou o Průvodci Michelin. Ano, jeden z nejslavnějších průvodců, kterého „hvězdu“ se snaží získat snad každý šéfkuchař. Tento průvodce má více než stoletou tradici a každoročně rozdává svojě ocenění do přibližně 45 tis. restaurací ve více než 12 zemích.
André Michelin (známý výrobce pneumatik) je zakladatelem tohoto seznamu, který ze začátku sloužil motoristům jako doporučení, kam se stavit na jídlo. Tento koncept se začal líbít a v roce 1926 se rozdali první michelinské hvězdy, které se rozdvávají dodnes. Jednou hvězdou byly označeny restaurace, kde se vám vyplatí zastavit, pokud je máte cestou. Dvě hvězdy si vysloužily restaurace, pro které se vyplatí udělat si zájížďku pár kilometrů a tři hvězdy dostali restaurace, pro které je doporučeno udělat si samostatný trip. Dnešní michelinský průvodce je ovšem mnohem propracovanější a hodnotí se jídlo, sezónnost surovin, obsluha, atmosféra i nabídka vín. V ČR se letos můžou chlubit michelinskou hvězdou tři restaurace – Alcron, La Degustation Boheme Bourgeoise a Field. 

Ale co když restauraci nemáte? Nevadí, k michelinské hvězdě vám stačí stánek s rychlým občerstvením. Poprvé v historii se totiž do Průvodce dostali dva stánky s rychlým občerstvením v Singapuru – Hong Kong Soya Sauce Chicken Rice and NoodleHill Street Tai Hwa Pork Noodle. 

Dostat se do průvodce pro ně nebylo vůbec snadné. Restauracím nemohli konkurovat obsluhou, interiérem ani nabídkou vín. A právě pro to musí být chuť pokrmů připravovaných v těchto food cornerech úplně úžasná. A co cena? V přepočtu kolem 45 Kč za talíř vítězného kuřecího na rýži, kterého majitel Chan Hon Meng (Hong Kong Soya Sauce Chicken Rice and Noodle) během poledne prodá přibližně 150 porcí. 
Všechna pocta pro tyto pány a doufám že budu moci ochutnat jejich díla třeba na příští dovolené. 

Zdroj: Singapore street food stalls get Michelin star


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial