Mouka mletá na kamenném mlýně – italská Antiqua

Mouka Antiqua. Pochází z italské oblasti Piemonte, kde jsme dva roky žili a pracovali. Je Jednou z našich stálic, o které vám musíme povyprávět. Brzy ji budete moci také vyzkoušet a koupit v našem ateliéru v Brně.

Antiqua je italská mouka od Molini Bongiovanni. Je mletá na kamenném mlýně,
a je vyrobena pouze z obilí v oblasti Piemonte (severozápdní Itálie), ze 45 různých farem. Tyto farmy dodávájí svoje obilí přímo pro mlýn Molini Bongiovanni, tím se zachovává stopovatelnost původu a kvality obilí. Běžnou praxí se stalo také pěstování různých druhů obilí pouze na objednávku pro mlýn.  Do výběru nejlepšího obilí se dostali pouze ty druhy, které pochází z polí daleko od měst, dálnic a továren. Mlýn zpracovává toto obilí díky 1600 m2 fotovoltaických panelů, a ročně tím ušetří přibližně 150 tun CO2.

Zajímavostí přispívající k vysoké kvalitě jsou hygienické a kvalitativní kontroly, které se provádí pomocí speciálního optického třídiče.

Tento přístroj skenuje všechno obilí a vyhodnotí každé jedno zrníčko pomocí 8mi fotografií. Přiznávám že jsem donedávna ani netušila, že něco takového vůbec existuje.

Antiqua zachovává všechny nutriční prvky zrna díky přítomnosti otrub v mouce. Ty totiž obsahují nejen částice slupek, ale i částice klíčků a endospermu, které se mletím na kamenném mlýně nezničí.
Jedinečnost této mouky vám nemusíme vysvětlovat, pochopíte ji instinktivně. Hned po otevření pytlíku pro její nežnou pšeničnou vůni. Pro její jemný starožitný look světlé jantarové barvy. Při její zpracování odhalíte vysokou absorpční schopnost, těsto vás potěší intenzivní vůní a kůrčička vašeho chléba bude mít krásnou oříškovou barvu a nezapomenutelnou chuť.

V Itálii je značení mouky rozdílné než v u nás. Místo rozdělení na hladkou, polohrubou a hrubou ji dělí podle čísel začínajíc od 00 (nejjemnější hladká), 0, 1 a 2 – již celozrnná. Čím vyšší číslo, tím vyšší obsah otrub v mouce. Také je běžné označovat pekařskou sílu mouky (W), díky které můžete správně regulovat dobu kynutí těsta. V našem ateliéri si můžete zkusit následující druhy z linie Antiqua.

       
–           Tipo 1                           Tipo 2                         Integrale                        Cereali              –

Všechny tyto mouky jsou vynikající na výrobu domácího pečiva, jak ručně, tak v domácí pekárně. A jsou skvělé taky na pizzu, těstoviny, koláče i sušenky.

Tipo 1 – W 300 – středně silná mouka, prosetá na 200 micron
Pšeničná mouka, která se podobá se naší jemně mleté hladké mouce, ale je snadno rozeznatelná ve vůni a barvě jak mouky, tak výsledného produktu. Má lehce jantarovou barvu, s malým množstvím tmavších mikročástic – otrub.

Tipo 2 – W 300 – středně silná mouka, prosetá na 250 micron
Pšeničná mouka. Je tmavší než Tipo 1, výsledný produkt má výraznější chuť a tmavší krostu díky vyšší přítomnosti pšeničných klíčků a otrub.

Integrale – W 400 – silná mouka, neprosetá
Celozrnná pšeničná mouka, mletá pouze jedenkrát bez jakéhokoliv prosévání. Obsahuje 100% pšeničného zrna, vysoký podíl vlákniny a minerálů, které dodávají výslednému produktu intenzivní, ale ne hořkou chuť.

Cereali –  W 400 – silná mouka
Mix cereální mouky, které základem je pšeničná mouka Tipo 2. Dále se do ní přidává celozrnná žitná mouka, sojová drobenka, sezamová semínka, ovesné vločky, lněné semínko, kukuřičná mouka, jáhlové semínka a ječné vločky. Je to mouka extra bohatá na živiny.

Zdroj: http://www.antiquafarina.it/index.php

Označeno , , , , , , , , , , , , , , ,

2 komentáře: „Mouka mletá na kamenném mlýně – italská Antiqua

  1. Zdravím vás, vy tak krásně píšete o mouce źe mám děsnou chuť ji vyzkoušet. Kde se dá prosím koupit? Hezký den přeji

    1. Dobrý den Evo! Náš projekt se rozbíhá od března 2017, kdy by měli dorazit první várky mouky. Tu budete moci zakoupit po domluvě v Brně. Jako start-up však zveřejníme projekt na českém crowdfundingovém portálu Hithit, kde budete moci zakoupit kit na pečení s touto moukou a budeme dělat rozvoz po celé ČR (pošlu vám link na váš email). Vše se bude odvíjet od března 2017, tak sledujte i náš facebook, určitě dáme info až mouka dorazí 🙂 A pak to budeme řešit ovšem i po domluvě, klidně třeba pošleme poštou. Hezký večer!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial