Sklenice vína, pizza na zahradě s výhledem a kváskové pečení s Antoniem!

Pohodový večer, u kterého se naučíte základy kváskového pečení, ale nebudete se cítit jako ve škole 🙂

Sklenička vína nebo nealko drink, menší občerstvení a příjemný večer, během kterého vás Antonio naučí, jak pracovat s přírodním kváskem. Upečeme si i společnou pizzu, kterou si v případě dobrého počasí sníme na zahrádce s výhledem na Kraví horu. Sami si zkusíte všechny kroky, od nakrmení kvásku, přes hnětení až po vytvarování a upečení bochníku. A jak to všechno stihneme za 4,5 h? Nechte se překvapit! Pracujeme s italskou moukou mletou tradičním způsobem na kameni, která krásně voní a zaručí vám vypečené kousky.

Naše filozofie pečení je trochu jiná, naše chlebíky nevypadají jako tradiční kváskové bochníky ze supermarketu. Křupavá karamelizovaná kůrka, krásně otevřené “vykvetlé” bochníky, a to vše je výsledkem práce s živým kváskem.
Naučíme vás chápat, jak zacházet s těstem, a když se vám chlebík nepovede, abyste věděli, proč se to stalo.
A zde je malá ochutnávka toho, jak vnímáme pečení my: 1: Kváskový chlebík není kyselý (pokud si ho kyselý sami nepřejete připravit).
2: Sušený kvásek a živý kvásek jsou úplně rozdílné suroviny, vysvětlíme vám, který se na co používá.
3: Nejlepší recept na chléb neexistuje. Naučíme vás, jak rozumět tomu, co se v těstě děje, a jak si pomocí “%”dopočítáte svůj vlastní recept z jakéhokoliv množství mouky.
4: Lepek není jed, ale musíte ho umět dobře zpracovat. Nechte ho v těstě pořádně rozložit, a pak nebude vaše tělo tolik zatížené.
5: Kvásek je živá věc, která potřebuje starostlivost. A tou se nemyslí špinavá sklenice od kvásku, ale množství jeho hydratace a frekvence jeho krmení.

Kdy, kde a jak?
Workshop trvá cca 4,5h a maximální počet účastníků je 9.  V ceně jsou zahrnuty lektor, materiály, občerstvení, pizza, ošatka a trochu mouky, kterou si vezmete domů pro příští pečení. A domů si taky vezmete svoje zadělané těsto, které si na druhý den upečete a můžete tak srovnat bochník upečený u nás s tím vaším.

KDE: Horská 42, Brno.
KDY: od 18:00, příchod možný od 17:30
S KÝM: workshop povede italský šéfkuchař, pekař a naturopat Antonio Carlini, v češtině.

PRO AKTUÁLNÍ TERMÍNY I REZERVACE KLIKNĚTE ZDE:
SHOP.CARLINI.CZ

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial